Бүгін ОПИ-2-1 тобында қазіргі заманның ең өзекті тақырыптарының бірі – сыбайлас жемқорлық туралы кураторлық сағат өтті.

14.10.2024

Бүгін ОПИ-2-1 тобында қазіргі заманның ең өзекті тақырыптарының бірі –  сыбайлас жемқорлық туралы кураторлық сағат өтті. Балалар талқыланған мәселелерге белсенді қатысып, қызығушылық танытты.
Студенттер сыбайлас жемқорлық ұғымы туралы өз ойларымен бөлісті және өмірден мысалдар келтірді. Тақырыпты талқылау қызу және қызықты өтті.
Кураторлық сағат барысында біз:
* Сыбайлас жемқорлық туралы тарихтан мысалдар және оның қоғамға әсері.
* Сыбайлас жемқорлықтың дамуына ықпал ететін себептер.
* Сыбайлас жемқорлықтың экономикаға және азаматтардың өмір сапасына әсері.
Әрбір топ өз тақырыбында жұмыс істеп, талқылау нәтижелерін басқаларға ұсынды. Бұл студенттерге сыни ойлау мен дәлелді пікірді дамытуға көмектескен пайдалы тәжірибе болды.
Кураторлық сағат әрқайсымыздың күнделікті өмірде сыбайлас жемқорлыққа қалай қарсы тұра алатынымызды талқылаумен аяқталды. Білім алушылар бұл құбылыспен күресуде белсенді азаматтық ұстаным мен қоғамдық істерге қатысу шешуші рөл атқара алатынын түсінді.
Бұл кураторлық сағат біздің қоғамда ары қарай да талқылау мен әрекет етудің бастамасы  болады деп үміттенеміз. Біз бірлесіп әлемді жақсарта аламыз!