СТЕПНОГОРСК Қ. ТАУ-КЕН ТЕХНИКАЛЫҚ КОЛЛЕДЖІНДЕ 2022 ЖЫЛҒЫ 15 ҚАРАШАДА "КОЛЛЕДЖДІҢ ЖҰМЫС БЕРУШІЛЕРМЕН ӨЗАРА ҚАРЫМ - ҚАТЫНАСЫ, ТҮЛЕКТЕРДІ САПАЛЫ ДАЯРЛАУДЫҢ ШАРТЫ РЕТІНДЕ"ТАҚЫРЫБЫНДА ЖҰМЫС БЕРУШІЛЕР КҮНІ ӨТТІ

16.11.2022

Іс-шараның мақсаты: Студенттер мен түлектерді серіктес компаниялармен таныстыру, объективті баға алу мақсатында студенттердің жұмыс берушілермен тікелей байланысын қамтамасыз ету және кадрларды даярлау сапасын арттыру бойынша колледждің жұмыс берушілермен одан әрі және тиімді ынтымақтастығын дамыту.

2022 жылғы 15 қарашада Алтыналмас metlab зертханасында "Пайдалы қазбаларды байыту" мамандығы бойынша ПКБ-2-1, 2 курс студенттеріне арналған " Алтыналмас АК "АҚ байыту фабрикасының бастығы Ж. Ж. Шопанов "Кенді ұшақтау және ірілік класқа бөлу" атты қонақ дәрісін өткізді

"Электротехника және электр машиналары" зертханасында "Электромеханикалық жабдыққа техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану" мамандығы бойынша ЭО-2-1 тобының  2 курс студенттеріне "Степногор ЖЭО" ЖШС электромеханикалық цех бастығының орынбасары А. Г. Шарапов "Автоматика элементтері" тақырыбында сабақ өткізді.

" Жылу электр станцияларының жылу энергетикалық қондырғылары "зертханасында" ТЭС-3-1 тобының  3 курс студенттерін "Сорғы станциясын басқару жүйесін автоматтандыру "тақырыбымен" Степногорск Теплотранзит " ЖШС метрологы П. Б. Говоров таныстырды.

Маркшейдер ісі" зертханасында тау-кен комитетінің индустриялық кеңесінің отырысы өтті, оның құрамында: А. Е. Есдәулетова, "Қызылту" ЖШС бас маркшейдері, Ольга Рудольфовна Григоренко, "Алтыналмас АК" АҚ бас маркшейдері, Е. А. Амуржанов учаскелік маркшейдер, "Алтыналмас АК" АҚ Ақсу КГ жобасы күн тәртібінде келесі сұрақтар қаралды:

1.Курстық және дипломдық жобалардың тақырыптарын келісу.

2.Курстық және дипломдық жобаларды жазу бойынша әдістемелік ұсыныстарды қарау және бекіту.

Колледж кітапханасында өткен диалог алаңында колледж директоры Е. В. Тарасова "Колледж бен кәсіпорындардың өзара іс-қимылының нысандары мен әдістері туралы"сөз сөйледі

Кәсіпорын өкілдері өндіріс туралы, колледж түлектерінің кәсіби құзыреттіліктері туралы, өндірістегі технологиялық процестерді жаңғыртуды ескере отырып, өзекті бос жұмыс орындары және кәсіби құзыреттіліктер, колледж түлектерінің заманауи мамандарына қойылатын біліктілік талаптары туралы пікір алмасты.

Іс - шара келесі марапаттарды табыстаумен аяқталды;  Білім Министрлігінің Алғыс хаттарымен "Алтыналмас АК" АҚ Басқарма төрағасы-президенті Дияр Бахытбекович Канашев, ",  "Степногорск энергокешені"ЖШС-нің Бас директоры  Искаков Максат Нуртазаевич марапатталды.

Ақмола облысы білім басқармасының алғыс хатымен  "Степногорск тау-кен химия комбинаты"ЖШС-нің  Бас директоры Чирчикбаев Бакыт Амангельдиевич марапатталды.

Колледж директорының Алғыс хаттарымен – "Степногор ЖЭО" ЖШС өкілдері: директордың жалпы мәселелер жөніндегі орынбасары Кукс Ю. Д.,  , электромеханикалық цех бастығының орынбасары Шарапов А. Г.,  "Степногорск Теплотранзит" ЖШС өкілдері: бас инженер Дружинин И. Г.,  метролог Говоров П. Б. марапаталды.

Қорытындылай келе, кәсіптік білім берудегі әлеуметтік серіктестік алынған білім сапасын арттыруға ғана емес, сонымен бірге еңбек ету құқығын барынша толық іске асыруға ықпал ететінін атап өткім келеді.