10.01.2023

2023 жылғы 10 қаңтарда Тау-кен техникалық колледжінде Жас маман мектебінің кезекті отырысы, "Оқу үрдісінде ақпараттық-коммуникациялық және интерактивті технологияларды пайдалану"тақырыбы бойынша нұсқаулық-тәжірибелік семинар өтті.

Мақсаты: білім беру қызметін дайындау мен өткізуде ақпараттық-коммуникациялық құралдарды қолдану саласындағы педагогтердің құзыреттілігін арттыру.

Әдіскер Г. М. Шарипова оқу үрдісінде WEB-сервистерді пайдалану оқу үрдісін тиімдірек етуге ұмтылатын оқытушылар үшін шұғыл қажеттілік екенін атап өтті. Семинарда ЦӘК төрағасы, информатика пәнінің оқытушысы Б. А. Қуанышева Орталық коммуникациялар қызметін құру бойынша (цифрлық білім беру ресурстары: бейне презентациялар, плакаттар, карталар, диаграммалар, схемалар, тесттер, кроссвордтар, ойындар) тәжірибесімен бөлісті. Арнайы пәндер оқытушысы Борух О. А. оқу тәжірибесінде онлайн – сервистерді пайдалану туралы, TurboSite-те құрылған тесттер мен тренажерлердің арнайы пәндерін сабақтарда қолдану туралы ой бөлісті.

Семинарға қатысушылар интерактивті тапсырмалар жасау бойынша нұсқаулықтар алды. Рефлексия барысында педагогтер семинар нәтижелері мен семинардағы өз қызметін оң бағалады және электрондық білім беру ресурстарын құру педагогтің кәсіби өсуінің міндетті шарты болып табылатынын атап өтті.