Біздің күнделікті өміріміздегі күлкілі факт: бай адамдар бұл кеңселерде отырған «ақ жағалылар» емес, ал еңбекқор адамдар. Таң қалдыңыз ба?

12.07.2023

Біздің күнделікті өміріміздегі күлкілі факт: бай адамдар бұл кеңселерде отырған «ақ жағалылар» емес, ал  еңбекқор адамдар.   Таң қалдыңыз ба?
 Еңбек нарығы кеңсе қызметкерлеріне толы. Ал жұмыс берушілер жылу техниктерін, слесарларды, электриктерді іздейді. Яғни, қолмен де, ақылмен де жұмыс істей алатын мамандарды іздейді.
 Әкімдіктің жұмыспен қамту бөлімінің статистикасына сүйенсек, бүгінгі таңда Степногорск қаласында барлық ірі кәсіпорындарда  электриктердің тапшылығы бар. ЕПК, ЗГО, SARECO, Степногорск энерготранзит, Теплотранзит, СГХК, мектептер, мекемелер, барлығы электриктерді іздейді, бірақ таппайды. Кадрлардың жетіспеушілігі 100 адамнан асады.  Ал тапшылық жыл сайын артып келеді.
Біздің өркениет электр қуатынсыз жұмыс істей алмайды. Алдағы 200 жылда жақсы жалақымен жұмыссыз қалмайтын адамдар бұл – электриктер.
Біздің  колледж сізге осы өнерді үйретеді және қолыңызға ақша  көп табатын мамандық береді.