Бос орындар жәрменкесі

14.06.2017

Степногорск қаласы, Тау-кен  техникалық колледжінде 2015 жылғы түлектердің Бос орындар жәрмеңкесі өтті.

Бос орындар жәрмеңкесінде 0706000 "Пайдалы қазбалар кен орындарын ашық игеру", 0705000 "Пайдалы қазбалар кен орындарын жерасты игеру", 0707000 "Тау-кен электромеханикалық жабдықтарына техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану"мамандықтары бойынша түлектер өздерінің кәсіби шеберліктерін көрсетті.

Бос орындар жәрмеңкесі бейіні бойынша өндірістік практика қорытындылары бойынша конференция өткізумен ұштастырылды. Біздің колледж түлектеріне көп нәрсе айтылды, өйткені олар әртүрлі кәсіпорындарда өз біліктіліктері бойыншатәжірибеден өтті . Мәселен, Тау-кен техникалық колледжі келесі тау-кен кәсіпорындарымен ынтымақтасады: "ҚАЗАҚАЛТЫН "Тау-кен металлургиялық концерні" АҚ, "Жолымбет Кеніші", "Бестөбе "кеніші " және" Ақсу кеніші "АҚ "Қазақалтын" ТМК " АҚ, "Степногорск тау-химия комбинаты" ЖШС, "Өркен-Атансор" өкілдігі "ЖШС"Өркен", "Семизбай-U" ЖШС, "Он-Олжа" ЖШС, "Altyntau-Kokshөз біліктіліктері бойыншаetau" ЖШС,   "Целингормаш" ЖШС, "Таукен-Степногорск"ЖШС.

Жәрмеңке барысында практика бойынша есептің тұсаукесерлерінен басқа студенттер жұмыс берушілердің сұрақтарына белсенді жауап беріп, сауалнамалар мен түйіндемелерді толтырып, кәсіпорындар туралы проспектілер алды. Бос орындар жәрмеңкесіне қатысқан жұмыс берушілер түлектердің кәсіби дағдыларын жоғары бағалады, тіпті үздіктерді атап өтті: Әсем Әбенова, Бекарыс Орынбасаров, Александр Слесарев( ашық әзірлеу бейіні бойынша); Гүлдария Ахметжанова, Колғанат Дүйсенбай, Раушан Ибраева, Ахат Кубаш (жерасты әзірлеу бейіні бойынша); Виктор Мочалов, Олжас Баукен, Владислав Усманов (тау-кен электромеханикалық жабдықтарының профилі бойынша).

Жұмыс берушілер зерттеу үшін сауалнамалар мен түйіндемелерді алып, жақын арада біздің түлектерімізге жұмыс орындарын ұсыну мүмкіндігі туралы хабарлайды. Бірақ олар тәжірибеден сәтті өту қорытындысы бойынша жұмыс орындарын күтетінін сенімді түрде мәлімдеді, студенттер: Дамир Жүнісов ("Он-Олжа" ЖШС, Теміртау қ.), Сергей Шевченко ("Семизбай-U, Степногорск қ." ЖШС), Виктор Мочалов ("Целингормаш" ЖШС, Степногорск қ.), Виктор Кондрашин ("жоба монтаждау технологиясы" ЖШС, Қарағанды қ.).

Білім сапасын тәуелсіз бағалауды (ҰОК) сәтті тапсырған және ең жоғары балл жинаған (95 және одан да көп мүмкін 100) түлектер: Әсем Әбенова, Юлия Дубенец, Дінмұхамед Жұмамединова, Михаил Зырянов, Жансезим Исенова, Вадим Ищенко, Бақыт Меделхан, Бекарыс Орынбасарова, Дарина Сәрсікеева, Елена селейкович, Лилия Шевченко - 0706000 "пайдалы қазбалар кен орындарын ашық игеру"; Фариза Әділов, Гүлдария Ахметжанов, Колғанат Дүйсенбай, Раушан Ибраева, Абай Құлымбаева, Әсел Мамирова, Азамат Өскенбаева – 0705000 "пайдалы қазбалар кен орындарын жерасты игеру"; Дархан Майданова, Қуаныш Мұхаметжан - 0707000 "Тау – кен жұмыстарына техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану электромеханикалық жабдықтар"; Камила Сайфутдинова-0202000 "Құқық қорғау қызметі".